CO SE DĚJE NA STAVBĚ ANEB
JAK NA STAVBY A REKONSTRUKCE

STAVBA

kamerový systémNikdo se necítí příliš dobře, pokud je neustále pod dohledem. Ovšem chcete-li ochránit váš majetek a mít možnost zjistit, kdo nebo co poškodilo plotový sloupek, potom se velmi dobře hodí mít kolem domu nainstalovaná záznamová zařízení. Kamerový systém není nic nového ani převratného, jde ve skutečnosti o celkem zastaralou technologii, která však stále funguje výborně. Stačí nainstalovat kameru a spustit. Ona potom zaznamenává veškeré dění v jejím zorném poli. Máte tak dokonalý přehled o tom, co se kolem vašeho domu děje v kteroukoli denní či noční hodinu. Kamerový systém nemusí být příliš nákladná záležitost, stačí jen mít představu o tom, kolik potřebujete záznamových zařízení a kam se záznam má ukládat. Někomu stačí třeba jedna kamera, jiný potřebuje kamery tři, záleží pouze na vás, jak dokonalý chcete mít přehled, co se děje kolem vašeho domu ve dne i v noci. 

Celý článek

moderní domyKdyž se podíváte do moderní městské zástavby, zjistíte, že velká část domů je šedivá. Je to trochu zvláštní, není to tak dávno, kdy se začaly revitalizovat staré ošumělé panelové domy. Původně byly všechny také šedé, ovšem teď jsou sídliště pěkně barevná. Téměř žádný panelák s novou fasádou není šedý. Opakem jsou ale řadové domy a nové ulice samostatně stojících rodinných domů, které se staví v rámci velkorysých developerských projektů. Moderní je prostě šedá. Namísto snahy udělat bydlení zvláštní, originální, veselé, je všude vidět jen nudná šeď. Nic proti šedé nemám, ale všeho moc škodí. Proč nemohou být moderní ulice trochu barevnější? Jsou to vesměs jen šedé domy s šedou dlažbou a nejčastěji šedým plotem. Prosím vás, lidi, používejte i jiné barvy, nebydlete blbě ani nudně a vymyslete si raději trochu barevnější bydlení.

Celý článek
Naši partneři
Vše pro dům a byt
Odolné vchodové plastové dveře pořídíte od české firmy PERITO!
Tip na originální foto tapety na zeď.

zámková dlažbaTaké vás nebaví věčné odhrnování sněhu? Je to únavná a často nekonečná práce, proto jsem pátral, jak by se dalo předejít tomu, že na nájezdu před garáží zůstává ležet sníh. Samozřejmě část problému by vyřešil přístřešek nad příjezdovou cestou. To je však komplikované, člověk by musel mít povolení ke stavbě a potom je tu riziko, že přístřešek bude stínit. Proto jsem toto řešení zavrhl a hledal nové. Známý mě přivedl na zajímavou myšlenku. Aby mu totiž mráz neutrhl okap, položil do něj odporové dráty, kterými protéká nízký proud, a díky vysokému odporu se drát zahřívá a tají sníh i případný led. Vzniklá voda odteče a rýna je prázdná a suchá. To mě přivedlo na myšlenku, proč by to nemohlo fungovat i na dlažbě? Existují sice odporové drátěné rohože, ty však musíte vždy umístit na nájezd na už napadaný sníh. To mi nepřipadalo elegantní. A potom jsem to vymyslel, co uložit odporové dráty pod dlažbu? Nikde by nebyly vidět, nepřekážely by a nemusel bych s nimi manipulovat. A víte, co je na tom nejlepší? Ono to funguje!

Celý článek

betonový plotNejlepší ochranou majetku je prevence. Nikdo po vás nechce, abyste své cennosti doma zamykali do trezoru, i když to je samozřejmě také řešení. Ovšem pokud se dá k vašim dveřím dostat jednoduše z přístupové cesty, potom nic nebrání tomu, aby se někdo pokusil dostat do dovnitř. Pokud se vám tato představa příliš nezamlouvá, bylo by nejspíš vhodné tomu nějak zabránit. Spousta lidí kupuje nákladné bezpečnostní systémy.

Celý článek

 

Portfolium půjčovny dodávek PrahaV posledních letech jsme zaznamenali nárůst počtu zakoupených nákladních aut i dodávek. Současně se dynamicky rozvíjí pronájem a v důsledku toho je zde nabídka modelové řady dodávkových vozidel a nákladních automobilů. Mohou se také vyskytnout situace, kdy prostě dodávku potřebujeme a tak si ji na pár dní můžeme klidně zapůjčit.

Celý článek

 

 realizace srubu na klíč od profesionální firmy HONKAV našich končinách je spíše známo, že rodinný dům by měl být zděný. V posledních letech se ale velmi rozmohl trh s dřevostavbami a to ať už klasickými nebo tzv. roubenkami a sruby. Bydlení ve srubu se tak stalo velmi žádaným projektem, který má určité kouzlo a také mnoho praktických výhod.

Celý článek

Budete si kupovat nový dům a nevíte, v jakém je stavu? Určitě by nebylo dobré, abyste koupili nový dům, o kterém Vám jeho původní majitel bude vyprávět, že je v naprosto úžasném stavu, že na něm není potřeba nic měnit. Ale situace je úplně jiná a Vy budete muset během krátké chvíle dům opravovat a bude Vás to stát další finanční prostředky.

 

Celý článek
1 strana z 7 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně