Jak zajistit doma zdravé ovzduší

Jak zajistit doma zdravé ovzduší

Snad každý z nás chce bydlet v příjemném prostředí, kde je optimální teplota a svěží vzduch. Proto je třeba věnovat dostatečnou pozornost zejména výměně vzduchu, systému chlazení či rekuperaci. Konkrétním řešením se zabývá vzduchotechnika. Firma SORKE spol. s r.o. Pardubice se specializuje na dodávky a montáž technických zařízení pro větrání, teplovzdušný ohřev a chlazení.

Je jasné, že každý z nás má jiné představy o ideálním prostředí pro bydlení, práci apod. Proto je třeba vždy reagovat na konkrétní individuální požadavky. Firma SORKE proto nabízí kompletní sortiment technického vybavení, které zahrnuje zejména adiabatické chladící jednotky, vzduchotechnické jednotky, rekuperační jednotky, klimatizační zařízení a teplovzdušné ohřívače. Díky tomu jsou tato zařízení obecně označovaná jako vzduchotechnika schopna regulovat přesně podle vašich přání prostředí ve vašem domě, bytě i kanceláři tak, abyste se zde cítili co nejlépe. Vzduchotechnika tedy řeší zejména procesy chlazení, větrání, rekuperace, klimatizace a teplovzdušného vytápění.

K dosažení ideálního prostředí se využívají výkonné a přitom úsporné spotřebiče v podobě ventilátorů s regulovatelným výkonem, odtahové ventilátory, rekuperační a klimatizační jednotky apod. Firma SORKE vám na míru připraví návrh i projekt pro úpravu vnitřního prostředí soukromých i komerčních staveb, pokud potřebujete, poradí vám, a provedou také kompletní instalaci a servis dodávky vzduchotechniky. Můžete se vždy spolehnout na odborný přístup, kvalifikované poradenství a profesionální pomoc.

Co potřebujete vědět o rekuperaci, klimatizaci a ventilaci

Kvalitu života a bydlení zásadně ovlivňuje zejména vzduchotechnika, která zajišťuje úpravu vzduchu v budovách, které jsou izolované od okolního prostředí. Je důležité v takových prostorách udržet tepelnou pohodu, přivádět čerstvý vzduch a naopak odvádět škodliviny pryč. Co se týká větrání, nejběžnějším způsobem je kombinace nuceného odtahu s přirozeným přívodem vzduchu okny a dveřmi. Tam, kde je to komplikované, lze situaci vyřešit ventilátory.

Rekuperace je proces zpětného získávání energie z odpadního vzduchu, jelikož odpadní vzduch není v přímém kontaktu s čistým přiváděným vzduchem, není třeba se bát jakéhokoli znečištění přívodního vzduchu. Tento způsob získávání energie je velmi výhodný a také úsporný.

Neváhejte a spolehněte se i vy na kvalitní vzduchotechniku od profesionálů. Kontaktujte firmu SORKE a nechte si odborně poradit, jak realizovat vzduchotechniku právě u vás.