Jak se dlažba hodí do moderního interiéru

Dlažba zrovna nepatří k moderním výmyslům a používá se již tisíce let. Za tu dobu se ale v mnohém vyvinula a zdokonalila. V dnešní době můžete vybírat ze stovek různých dekorů, provedení, velikosti dlaždic i barevných a materiálových variant. Některé dlažby imitují jiné materiály, kdo má rád dřevo, najde spoustu dlažeb imitujících dřevěnou podlahu. Právě dřevo patří k nejoblíbenějším, proto dlažeb v dekoru dřeva naleznete velké množství. Vyberte si takový odstín, který se bude hodit k nábytku a celkovému pojetí interiéru.

Dalším materiálem, který dlažby často kopírují, je kámen. Dlažba v dekoru kamene může být mramor, žula, ale i spousta jiných. Některé dlažby jsou na povrchu strukturované, aby i svým povrchem imitovaly daný materiál. Méně přírodní, zato velmi moderní je beton, dlažby imitující beton jsou v současné době velmi žádané, bydlení často obsahuje šedé prvky, zejména co se týká právě dlažeb. Některé jsou matné, jiné lesklé, všechny ale mají společné jedno, skvěle se udržují.

Moderní interiéry však nezapomínají ani na barevné dlažby. Do koupelny, na toaletu, do chodby či jiné místnosti můžete využít barevné dlažby. Často jde o bílou, která se hodí do starších, ale i moderních interiérů, bát se ale nemusíte ani dalších barev. Dlažby si velmi dobře rozumí s podlahovým vytápěním. Můžete sladit dlažbu v jednotlivých místnostech, ale také na terase, před domem, nebo kdekoli jinde. Chcete-li dlažbu použít ven, je dobré sledovat, zda je mrazuvzdorná. V takovém případě můžete prodloužit váš obývací pokoj až ven na terasu použitím stejné dlažby do interiéru i do venkovních prostor. RDkachle.cz je internetový obchod, který se specializuje na prodej dlažeb, obkladů a mozaiek, můžete vybírat on-line, nebo navštívit vzorkovou prodejnu v Ostravě, kde si můžete jednotlivé modely prohlédnout na vlastní oči.