Stavba

Oplocení s tradicí

Někdo se betonovému plotu brání jako čert kříži, další je z něj nadšený. Víte, jak vůbec vypadá betonový plot? Poznáte ho jednoduše, je mohutný, neprůhledný a skládá se z betonových sloupků a plotových dílců. Betonové oplocení je velmi variabilní, zcela na vás je výběr výšky a tvaru zakončení plotu, stejně jako barvy a dekoru. 

Když chcete bydlet hned

Pořídit si dům v dnešní době znamená poměrně velký závazek. Nemáte-li pozemek, je třeba si jej nejprve opatřit, poté teprve řešit, jaký dům a z čeho postavit. Rozhodující pro volbu typu domu jsou prostorové dispozice pozemku, ale samozřejmě také finanční situace sponzora a časové možnosti. Pokud nespěcháte a nezáleží vám na tom, zda se budete moci přestěhovat za rok nebo za tři roky, můžete si dovolit stavět zděný dům, spěcháte-li však, potom pro vás bude jasnou volbou modulový dům od společnosti MODUL HOUSE s.r.o.

U nemovitosti je potřeba myslet na kvalitní pojistku. Co je dobré zohlednit?

V rámci prevence možným škodám na majetku je využíváno samozřejmě pojištění. Pochopitelně je to z toho důvodu, že vznik řady škod není možno jakkoliv ovlivnit. Při sjednání pojistky je však potřeba brát zejména na zřetel reálné hrozby v dané lokalitě. Jedině tak bude mít pojistná smlouva potřebné parametry pro to, aby byla naše nemovitost dostatečně krytá.

Kamerový systém na ochranu majetku

Nikdo se necítí příliš dobře, pokud je neustále pod dohledem. Ovšem chcete-li ochránit váš majetek a mít možnost zjistit, kdo nebo co poškodilo plotový sloupek, potom se velmi dobře hodí mít kolem domu nainstalovaná záznamová zařízení. Kamerový systém není nic nového ani převratného, jde ve skutečnosti o celkem zastaralou technologii, která však stále funguje výborně. Stačí nainstalovat kameru a spustit. Ona potom zaznamenává veškeré dění v jejím zorném poli. Máte tak dokonalý přehled o tom, co se kolem vašeho domu děje v kteroukoli denní či noční hodinu. Kamerový systém nemusí být příliš nákladná záležitost, stačí jen mít představu o tom, kolik potřebujete záznamových zařízení a kam se záznam má ukládat. Někomu stačí třeba jedna kamera, jiný potřebuje kamery tři, záleží pouze na vás, jak dokonalý chcete mít přehled, co se děje kolem vašeho domu ve dne i v noci. 

Půjčení dodávek v Praze v kvalitní půjčovně

 

V posledních letech jsme zaznamenali nárůst počtu zakoupených nákladních aut i dodávek. Současně se dynamicky rozvíjí pronájem a v důsledku toho je zde nabídka modelové řady dodávkových vozidel a nákladních automobilů. Mohou se také vyskytnout situace, kdy prostě dodávku potřebujeme a tak si ji na pár dní můžeme klidně zapůjčit.

Bydlení ve srubu od značky HONKA je prestižní

 

V našich končinách je spíše známo, že rodinný dům by měl být zděný. V posledních letech se ale velmi rozmohl trh s dřevostavbami a to ať už klasickými nebo tzv. roubenkami a sruby. Bydlení ve srubu se tak stalo velmi žádaným projektem, který má určité kouzlo a také mnoho praktických výhod.

Kupujete dům? O této službě byste měli vědět!

Budete si kupovat nový dům a nevíte, v jakém je stavu? Určitě by nebylo dobré, abyste koupili nový dům, o kterém Vám jeho původní majitel bude vyprávět, že je v naprosto úžasném stavu, že na něm není potřeba nic měnit. Ale situace je úplně jiná a Vy budete muset během krátké chvíle dům opravovat a bude Vás to stát další finanční prostředky.

Pusťte se s chutí do rekonstrukce

 

Všechno má svou životnost a nic nevydrží věčně. Dokonce ani dům ne. Po čase se začne projevovat stárnutí a opotřebení materiálu a v tu chvíli je třeba začít s rekonstrukcí. Pokud problémy nebudete řešit postupně, nakupí se vám a v jistém momentě se už vůbec nevyplatí dům rekonstruovat a bude výhodnější jej postavit celý znovu. To by byla škoda, proto je výhodnější věnovat se rekonstrukci včas. Rekonstrukce rodinného domu je zapotřebí také tehdy, pokud vlastníte starší dům, který chcete upravit dle vašich představ. Pod pojmem rekonstrukce si každý představí něco jiného, může jít o výměnu střechy, novou fasádu, ale také kompletní zbudování nové terasy, bazénu nebo verandy. Záleží na konkrétních požadavcích každého klienta.  

Nechte si postavit plot klidně hned

 

Stále vašemu domu schází oplocení? Potom neváhejte a dopřejte mu jej klidně na podzim. Ploty není problém stavět i v zimě, dovolí-li počasí. Dokud nemáte kolem domu pořádný plot, nemůžete říct, že je váš dům zcela dokončen. Při výběru si dejte záležet, aby byl plot kvalitní, odolný a také esteticky zpracovaný, protože vám jde určitě o to, aby vám zajistil dokonalý pocit bezpečí, soukromí a také ochrany vašeho majetku.  

Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti?

 

Pokud vlastníte byt nebo rodinný dům, mělo by vás zajímat, jak svůj majetek řádně ochránit! Před čím? Hrozeb je celá řada. Vaši nemovitost může poškodit vichr, kroupy, silný mráz, přepětí v síti, záplava a třeba i neopatrný soused. Nabízí se 2 základní varianty v podobě pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Stačí jen jedna, nebo se vyplatí mít obě?