Stavba

Sanační, výkopové a zednické práce

Průnik vlhkosti do zdiva je nepříjemná věc pro všechny majitelé objektu. Někdy je na vině špatné větrání či nedostatečné vytápění, jindy hlavní roli hrají povětrnostní podmínky a vnější okolí zdiva. Společný jmenovatel je ale v tom, že zdivo není dostatečně dobře proti vlhkosti chráněno. Ať už chybí hydroizolační vrstva, není kvalitní nebo omítky nemají hydrofobní vlastnosti.

Pořizujeme si tepelné čerpadlo

 

Kdo by chtěl v dnešní době za něco platit víc než musí? Jako příklad za všechny poslouží vytápění. Vezměme si elektrické a plynové kotle. Jejich pořizovací cena není zrovna nízká, potom musíte pravidelně jednou za rok nechat provést revizi kotle, abyste nepřišli o záruku, a ta samozřejmě také něco stojí. Navíc platíte ještě za to, co protopíte. Nezdá se vám to jako hodně peněz, které vám protečou radiátorem? Můžete to zastavit, stačí si pořídit úspornější topidlo, tím může být tepelné čerpadlo. Je pravda, že pořizovací náklady nejsou zrovna nejnižší, nemusíte však absolvovat žádné revizní kontroly jen kvůli záruce a to nejlepší, za vytápění značně ušetříte, protože tepelné čerpadlo získává energii z okolního prostředí. 

Komín pro každý dům

Komín je velmi důležitá součást domu, v závislosti na typu vytápění je třeba řešit také kvalitu odvodu spalin. Když se rozhlédnete po sousedních domech, velká spousta z nich se pochlubí novými komíny. Ptáte se proč? Hlavní důvod je třeba hledat v systému vytápění, dříve se mnohem víc topilo plynem, spaliny z plynu jsou poměrně málo agresivní a i zděný komín tak vydrží dlouho sloužit. Vzhledem k tomu, že však ceny plynu stoupají, stále více lidí hledá alternativní způsob vytápění, protože nechtějí nebo ani nemohou tolik platit za topení. Do módy se tak dostává staré známé topení tuhými palivy.

Jak zajistit doma zdravé ovzduší

Snad každý z nás chce bydlet v příjemném prostředí, kde je optimální teplota a svěží vzduch. Proto je třeba věnovat dostatečnou pozornost zejména výměně vzduchu, systému chlazení či rekuperaci. Konkrétním řešením se zabývá vzduchotechnika. Firma SORKE spol. s r.o. Pardubice se specializuje na dodávky a montáž technických zařízení pro větrání, teplovzdušný ohřev a chlazení.

Stavba není jednoduchá

Většinou člověk nedokáže správně posoudit složitost problému, dokud jej sám nemusí řešit. To určitě platí také o stavbě. Už jen vyřídit veškerou dokumentaci k projektu je záležitost, která vás zaměstná na dlouhou dobu. Myslíte si totiž, že se zeptáte na stavebním úřadě, co všechno od vás bude požadovat, a tím bude vše vyřešeno. Můžete si být však téměř jistí, že vám stejně neřekli všechno. S největší pravděpodobností potom zjistíte, že vám ještě schází to či ono vyjádření a že je musíte úřadu ještě dodat.

Jak vybrat správné nářadí

Elektrické ruční nářadí patří k základní výbavě každé domácnosti. Nemusíte být žádný domácí kutil, přesto však občas potřebujete leccos opravit, smontovat nebo naopak rozebrat. Chcete-li si zkrátit čas, nemusíte dělat nic ručně, stačí mít správné vybavení. Ruční elektrické nářadí vám ušetří spoustu času i námahy, pracuje totiž na elektrický proud nebo baterie, takže se už nemusíte obtěžovat se šroubováním, stačí si pořídit kvalitní aku šroubovák nebo vrtačku.

Zdíme, betonujeme, stavíme

Stavby jsou v tomto ročním období v plném proudu. Snad v každé obci najdete pozemek, kde jsou složené palety cihel, pobíhají zde nejrůznější řemeslníci a staví nový dům nebo rekonstruují nějaký stávající. Počasí skvěle vychází a je tedy třeba ho využít. Velmi důležité je zajistit si včas dostatek materiálu a také pracovních sil. Záleží pouze na vás, zda budete dům stavět svépomocí nebo jej svěříte stavební firmě nebo budete kombinovat oba způsoby. Záleží pouze na vašem rozhodnutí.

Chytrý dům od Origis

Chtěli byste skutečně dům na míru? Takový, který bude maximálně vyhovovat vašemu životnímu stylu? Ne každá stavební firma vám jej skutečně poskytne. Určitě víte i z vašich zkušeností, jak většinou probíhá plánování stavby dřevostavby či zděného domu u běžných firem, stavba na míru u nich znamená pouze přesunutí myčky v kuchyni z jednoho rohu do druhého nebo maximálně úprava velikosti některé z místností.

Co všechno je součástí projektu

Než se při stavbě domu dostanete k tomu, abyste mohli zažádat o stavební povolení, potřebujete mít nejprve hotový projekt. Projekt není jen samotná projektová dokumentace, dále budete potřebovat vyjádření o existenci sítí, smlouvu s poskytovatelem elektrické energie, popř. také plynu, pokud jej budete využívat, dále si musíte zařídit vyjádření o napojení k vodovodnímu řadu a kanalizaci a zajít také na PČR, kde vám dají povolení napojení vjezdu na komunikaci.

Kvalitní sanační a stavební práce

Firma Trumf, renovace a sanace, s.r.o. je zavedená firma působící v oboru stavebních a sanačních prací již řadu let. Během nich získala velké množství zkušeností, realizovala mnoho zakázek a stala se profesionální firmou ve svém oboru. Trumf, renovace a sanace, s.r.o. zaměstnává zkušené odborníky a šikovné řemeslníky, díky kterým je zabezpečen kvalitní výsledek všech prováděných prací.