Stavba

Poptávejte řemeslné práce

Vybrat si zkušené a spolehlivé řemeslníky není nic jednoduchého. Ať už stavíte nebo rekonstruujete dům či revitalizujete byt, potřebujete se spolehnout, že vybraní řemeslníci udělají přesně to, co mají, a že jejich práce bude skutečně kvalitní. Když je nepotřebujete, jsou šikovní řemeslníci na každém rohu, jak je ale začnete shánět, jako by se do země propadli.


Oslavy podle vašich představ

Čas od času potřebuje každý uspořádat větší akci, ať už jde o svatbu, narozeninovou oslavu nebo jinou rodinnou událost, je třeba najednou sehnat místo pro velký počet hostů. Pokud máte zahradu, můžete ji v klidu využít. Abyste se však nemuseli strachovat o to, jaké bude počasí, doporučujeme využít párty stany pronájem.


Kamenné obklady pro útulnější bydlení

Každý chce mít útulný domov, pro někoho to znamená vybavit dům krbem, pro jiného pořídit si obrazy na stěny a koberce na podlahy. Máme pro vás námět na trochu netradiční výzdobu. Velmi moderní jsou v současné době kamenné doplňky. Ne každý se zamiluje do dřeva, mnozí považují kámen za mnohem dekorativnější a variabilnější materiál. Řešením pro vás mohou být obklady z kamene.


Potřebujete půjčit na stavbu?

Jen málokdo jen tak vytáhne z kapsy dva nebo tři miliony na stavbu domu a přesto je nutné za stavbu zaplatit. Říkáte si, není problém vezmu si na dům hypotéku a budu ho splácet postupně. Skutečnost je však mnohem komplikovanější. Ne každý dostane od banky hypotéku a když už ji dostanete, musíte počítat s tím, že stavbu značně přeplatíte. Ale co naplat, někde přece musíte bydlet.


Na co si dát pozor při koupi domu

Dnes vám nabídnu několik dobrých rad, kterých byste se měli držet, když si půjdete prohlédnout dům, který byste chtěli koupit. Jdete-li na prohlídku domu, mělo by vás jako první zajímat okolí domu. Ne jen hezká krajina je důležitá, ale také hluk v okolí či případní poněkud hlučnější sousedi.


Pokud nechcete být po koupi domu nemile překvapeni, měli byste věnovat pozornost hlavně těmto důležitým detailům:

Metr zámkové dlažby za rok!

Posledně jsem psal, jak stavební firma dokázala pohnout se stavbou, když bylo potřeba dodělat část stavby v termínu. Tento týden si to vynahrazují. Již třetí den pokládá cca 8 dělníků asi tak sedmdesátimetrový kus chodníku. Podotýkám, že pro chodník už měly hotové obrubníky a podsyp, a stačilo jen jemně dorovnat a položit dlažební kostky.


Práce na kanalizaci v Bohunicích pokračuje

V minulém článku jsem popisoval extrémní pracovní vytížení dělníků při opravách kanalizace v Bohunicích. Tento článek by se měl jmenovat spíš "když se chce, tak to jde". Minulý týden byl totiž úplně o něčem jiném. Stavba opravdu připomínala stavbu. Zřejmě museli stihnout nějaký termín, protože najednou na staveniště naběhlo tak dvakrát více dělníků.


Když se staví, tak se staví, nebo ne?

Běžně zde popisuji, jak se staví to či ono nebo co ke stavbě budete potřebovat. Toto bude článek trochu z jiného soudku, pokusím se vám popsat, jak to vypadá na takové běžné stavbě v naší republice. Abych vás uvedl do obrazu, bydlím v městské části Brno Bohunice, kde nám stavební firma již více než dva roky opravuje starou kanalizaci.


Pokládka zámkové dlažby

Chcete ke svému domu stylový chodník nebo příjezdovou cestu? Není problém. Jednou z hojně využívaných možností je právě zámková dlažba. Mnozí lidé by si rádi položili dlažbu sami, a tak jsem vám připravil jednoduchý návod pro pokládku zámkové dlažby.


Jaká plastová okna vybrat?

Pokud se chystáte vyměnit stará dřevěná okna za moderní plastová, zjistíte, že výběr správných oken není jen tak. Ze všech stran se na vás budou valit nabídky pěti, šesti a sedmikomorových oken osazených dvojskly a trojskly. Co si ale vybrat a na co si dát pozor?


První, co budete vybírat, je, kolika komorová okna budou, tedy kolik komor bude mít rám oken. Více komor by mělo znamenat i větší tepelnou izolaci okna, ale vždy je vhodné si vyžádat od prodejce oken srovnání nabízených profilů oken.