Stavba

Podlahové vytápění vodní nebo elektrické

Chcete-li mít doma podlahové vytápění, bude vás čekat rozhodnutí, jaký druh si pořídíte. Existují totiž dva základní typy podlahového vytápění. Můžete mít elektrické podlahové vytápění nebo vodní vytápění.


V obou případech vás čeká vytvoření kompletně nové podlahy. Podlahové vytápění je nutné zalít, aby se topení nepoškodilo a aby se teplo rovnoměrně rozprostřelo po celé ploše podlahy. Kvalita zalití a použitého materiálu má velice významný efekt na účinnost podlahového vytápění.


Je libo průmyslové podlahy?

Není podlaha jako podlaha. Potřebujete podlahu, která vydrží? Hledáte zátěžovou podlahu, po které mohou jezdit vysokozdvižné vozíky i těžké stroje? Rozhodněte se pro průmyslové podlahy. Co jsou průmyslové podlahy? Průmyslové podlahy jsou vysoce zátěžové betonové podlahy, které mají extrémní odolnost a nosnost, z čehož vyplývá také dlouhá životnost. Průmyslové podlahy musí vydržet více, déle, průmyslové podlahy musí vydržet zkrátka vše.


Kvalitní hliníkové desky

Alcom Alval s.r.o. je dlouholetým dodavatelem hliníkových polotovarů. Původně byla společnost zaměřena na dodávky materiálů do stavebnictví. V současné době jsou našimi hlavními zákazníky firmy z oblasti strojírenství.


Firma patří mezi hlavní dodavatele ve strojírenské oblasti již od roku 1996. Díky dlouholeté tradici tak může nabízet svým zákazníkům pouze kvalitní služby.


Stavba rodinného domu

Před dvěma roky jsem se rozhodl, že se konečně pustím do stavby domu, kterou jsem již nějakou dobu odkládal. Pozemek pro dům jsem měl koupený již dlouho, takže jsem se začal zajímat o to, co je potřeba pro získání stavebního povolení. Jako první bylo potřeba pořádně si promyslet, jak by měl budoucí dům vypadat a zda-li by měl být dům zděný nebo např. dřevostavba. Dalším krokem bylo nechat si vytvořit projekt domu.


Nejprve mě zaujaly dřevostavby a to hlavně kvůli rychlosti, s jakou je možné dům postavit, a dobrým tepelně izolačním vlastnostem. Při dalším zjišťování jsem narazil na mnoho protichůdných názorů na dřevostavby.

Jak koupit správnou krbovou vložku

Máte už jasno v tom, že nebudete živit plynárny a budete doma používat k topení krby na tuhá paliva? To vám schvaluji, teď je potřeba koupit správnou krbovou vložku a k ní odpovídající příslušenství. Navštivte internetový obchod Levne-krby.eu, kde naleznete krbové vložky rozmanitých provedení, velikostí a stylů.


První, čeho si pravděpodobně všimnete, je fakt, že krbové vložky jsou dvou základních typů a sice krbové vložky teplovzdušné a teplovodní. Běžné krbové vložky, tedy ty teplovzdušné, ohřívají vzduch, který je pomocí rozvodů hnán do dalších místností, které vytápí.

Nezanedbávejte komín

Komín do značné míry ovlivňuje účinnost spalování v krbu, určuje totiž tah vzduchu a má tak velký vliv na jeho cirkulaci při spalování. Pokud tedy chcete pozitivně ovlivnit celou topnou soustavu, je třeba mít kvalitní komín. V poslední době se do módy dostaly nerezové komíny, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli. Díky ní jsou nerezové komíny velmi odolné vůči vysokým teplotám, vlhkosti i chemickému působení odváděných spalin.

Co je nového mezi ploty

Ne není to narážka na již poměrně slavný divadelní festival. Mám na mysli skutečné ploty, betonové ploty, které již řadu let chrání naše domovy před nezvanými návštěvníky. Již dlouho fungují betonové ploty jako ochrana soukromí, stále se najdou lidé, kteří ale o kladech betonových plotů pochybují.


Betonové ploty, jak už sám jejich název napovídá, jsou vyrobeny z vysoce kvalitního betonu. Díky jeho stálému složení jsou betonové ploty odolné, pevné a pružné.

Už žádný kouř v místnosti

Kolikrát jste si už opakovali tuto větu? Pravděpodobně vždy, když jste byli nuceni přiložit v obývacím pokoji do krbu. V momentu, kdy jste otevřeli dvířka, vyvalil se vám do místnosti kouř, prach a také trochu sazí. Už vás to nebaví? Nejraději byste se vrátili k čistému plynu? To nebude nutné, Krby-stavba.cz vám nabídnou mnohem elegantnější a efektivnější řešení a tím je krbová vložka s dvěma dvířky.


Prosklená dvířka jsou situována do obytné místnosti, můžete tedy nerušeně pozorovat oheň v krbu a žádný nepořádek v interiéru mít nebudete. Ze zadní strany má krbová vložka ještě druhá dvířka, většinou plná, kterými můžete plynule přikládat z technické místnosti, aniž byste měli někde nepořádek.

Nákup cihel není to hlavní

Chcete-li začít se stavbou, je třeba nejdříve si najít vhodný pozemek a rozmyslet si, jak by stavba měla vypadat. Dobré je mít předem plány nebo alespoň hrubý náčrt a rozměry. Potom můžete přejít k projektu a jakmile získáte stavební povolení a oběháte všechny příslušné úřady, můžete konečně začít stavět.


Stavba sama o sobě je poměrně složitý projekt. Musíte se rozhodnou nejen kde budete mít koupelnu a kde obývací pokoj, ale také záleží na materiálu, ze kterého chcete mít dům postaven.