Stavba

Hydroizolace

Izolovat stavbu proti vodě je velmi důležité, proti vlhkosti je třeba bojovat, aby se nedostala do základů, podmáčený dům se může potom posouvat po mokrém podloží nebo se mohou začít rozpadat základy.

Hydroizolace se používají také potom pro izolaci podlahy ve vlhkých místnostech, zejména pro koupelny. Pokud stavíte nový dům a budete dělat podlahu v koupelně, použijte kvalitní izolaci také na potrubí, které budete do koupelny přivádět. Izolované potrubí má mnohem nižší ztráty a nehřeje zbytečně do zdi.

Ideální dodavatel stavebních prací

Říká se, že ekonomická krize je již zažehnána, což se projevuje také na tom, že lidé se začínají zajímat o stavby všeho druhu. Už se nemusí tolik bát vybudovat si vlastní bydlení nebo rozšířit firmu či se pustit do rekonstrukce. Nejdůležitější je však zařídit si spolehlivou stavební firmu. Dostupných dodavatelů staveb je na trhu velké množství, umění ale je vybrat si toho pravého, se kterým bude vaše stavba vzkvétat.

Vybíráme stavební firmu

Pokud nejste stavební inženýr a neživíte se projektováním, budete pravděpodobně na stavbu domu potřebovat řadu odborníků. Začněte určitě projektantem. Velmi důležitá je ale také spolehlivá stavební firma, která se postará o hrubou stavbu nebo alespoň o většinu, pokud už nebude provádět stavbu celou. Jak ale najít spolehlivého dodavatele? Máme pro vás několik praktických rad…

Zámková dlažba pro auto i zahradu

Jestliže přemýšlíte nad tím, že letos konečně upravíte vjezd ke svému domu nebo chodníky v zahradě, měli byste udělat to, co už udělala řada stavebníků před vámi. Poohlédnout se po zámkové dlažbě. Její popularita stále stoupá a my víme, proč.

Jedním z důvodů, proč je zámková dlažba mezi stavebníky stále více oblíbená, je její rozmanitost. Vyrábí se v několika velikostech, tvarech i barvách a bude skvěle vypadat jak na parkovací ploše, tak se ctí zastoupí i roli malých, úzkých a všemožně klikatých chodníčků vedoucích napříč zahradou.

Utěsňujeme

Utěsňování trhlin v oknech a dveřích sice nejsou vyloženě stavební úpravy, nicméně jsou to činnosti velmi záslužné a důležité, protože díky nim snížíte významně náklady na vytápění. Nemusíte být hned domácí kutil, potřebujete jen pár nástrojů a trochu trpělivosti. Začněte tím, že prozkoumáte vaše okna a dveře, kde přesně "nechal tesař díru" a kde je třeba utěsnit nějaké ty škvíry.

Podlaha je základ

Základem každého interiéru je kvalitní podlaha. Na ní budete dál stavět a žít, musí být proto skutečně vysoce kvalitní a precizně zhotovená. Základ podlah tvoří v soukromých i komerčních nebo veřejných budovách nejčastěji beton. Proč jsou tak populární právě betonové podlahy? Je to jednoduché, většina prostor vyžaduje rovnou a odolnou podlahu, která vydrží i vyšší zátěž. Obzvlášť ve veřejných nebo komerčních budovách je kladen důraz na mimořádnou odolnost, tu betonové podlahy beze zbytku splňují.

Ochrana domu před zimou

Nikdy nevíte, kdy přijde tuhá zima se vším všudy – sněhem, silnými mrazy a větrem. Taková zima může leccos poškodit a nemluvíme tu jen o vysokých účtech za vytápění. Dávejte si pozor zejména na tyto záležitosti:

Zamrzlé potrubí
Potrubí může zamrznout v případě, že nemáte dobře udělanou dostatečnou izolaci potrubí, které prochází podkrovím nebo podél obvodových zdí.

Lité podlahy pro každou novostavbu

Křivý podklad podlahy dokáže natropit velké nepříjemnosti. Zejména tam, kde je třeba položit podlahovou krytinu, na které je každá nerovnost hned poznat. Problémy dělají nejčastěji dlažby v koupelnách nebo na chodbách nebo také plovoucí podlahy. S křivou podlahou je třeba potom něco udělat, nejčastěji to končí u samonivelačních stěrek. Pokud si však dáte záležet a necháte si podlahu udělat dobře, nebudete mít s nerovnostmi žádné problémy. V novostavbách a při rekonstrukcích se proto velmi často využívají samonivelační lité podlahy, které vytváří dokonale rovný povrch podlahového podkladu. Není litá podlaha jako litá podlaha, existuje celá řada typů litých podlah, výběr potom záleží na vašich konkrétních potřebách.

Vysoce kvalitní okna od profesionálů

Stavíte-li dům, víte sami nejlépe, kolik času člověk stráví, než vybere spolehlivou stavební firmu, optimální způsob vytápění nebo střešní krytinu. Dokončujete-li už hrubou stavbu, budete brzo potřebovat řešit okna. Pojďte s módou a rozhodněte se pro kvalitní plastová okna. Zvolíte-li spolehlivého a zkušeného výrobce, můžete si vybrat okenní profily, kování, počet komor i skel v oknech.

Stavební stroje lze i půjčit

Stavby nejrůznějších budov jsou neustále v plném proudu, všude se buduje nebo alespoň rekonstruuje. K tomu je však zapotřebí použít příslušné stavební stroje. Jste-li stavební firma, která se živí stavbou nejrůznějších objektů, oceníte jistě kvalitní stavební stroje, které si můžete koupit a potom využívat podle potřeby.