Bydlení ve srubu od značky HONKA je prestižní

 

V našich končinách je spíše známo, že rodinný dům by měl být zděný. V posledních letech se ale velmi rozmohl trh s dřevostavbami a to ať už klasickými nebo tzv. roubenkami a sruby. Bydlení ve srubu se tak stalo velmi žádaným projektem, který má určité kouzlo a také mnoho praktických výhod.

 

 

 

 

Výhody srubů na klíč

 

Stavba srubu realizována profesionální a odbornými firmami na klíč.Mezi největší výhody všech srubů na klíč je jejich poměrně snadná, za to velmi rychlá výstavba. Od začátku projektu se lze nastěhovat prakticky za 4 měsíce. Což jistě každý investor ocení.

 

Další výhodou srubů je, že stavba je realizována čistě z přírodního materiálu, jakým dřevo bezpochyby je. Takové stavby potřebují pevné a kvalitní dřevo, například kanadskou borovici nebo severský smrk, jenž rostou v tuhých podmínkách severu a jsou velmi odolné. Také modřín je vhodný pro výstavbu srubů. Díky těmto odolným dřevinám má dřevo výborné tepelněizolační vlastnosti, vysokou objemovou stálost a také stálost. Uvnitř srubu se pak cítíte opravdu příjemně a je zde i relativně stabilní vzdušná vlhkost. Bydlení ve srubu tedy nabízí optimální mikroklima.

 

Sruby na klíč

 

Stavba srubového domu na klíč.Dnes není ani ničím výjimečným stavba srubového domu na klíč. Jde o realizaci od profesionální firmy, která se touto činností zabývá. Je to prakticky stejné, jako když si necháme postavit klasický zděný dům na klíč. Tato služba zahrnuje vše, co k takové realizaci je potřeba, od projektu, pozemku až po objednání kvalitního materiálu a samotnou stavbu. Jakou si zvolit firmu je jen na naší úvaze. Vybrat si můžeme ze široké nabídky firem, které můžeme nalézt například na internetu a v našem okolí.

 

Faktory pro snazší rozhodování

 

Stojíme – li před rozhodnutím jaký dům si vlastně pořídit, měli bychom brát v úvahu několik faktorů, které nám možná v rozhodování pomohou. V první řadě je třeba si uvědomit, že pokud máme zájem o dřevěný srub, stavba bude rychlejší, ale měla by koncepčně zapadat do našeho okolí. Takový dům nebude vypadat zrovna efektivně v zástavbě starých panelových domů ze sedmdesátých let. Naopak vyjímat se bude na pozemku, který je oddělen a kde bude doslova osamocen. Podtrhneme tak jeho přirozenost.

 

Prestižní bydlení ve srubu na klíč od firmy HONKADalším faktorem pro rozhodování zda postavit raději zděný dům nebo srub je, že oproti klasickým cihlovým domkům je ten dřevěný z čistě přírodního materiálu, ze dřeva, které je velmi vhodné pro lidi trpícími alergiemi.

 

Cena dřevěného srubu je dalším faktorem, který může ovlivnit naše rozhodování. Cena srubu o velikosti zhruba 70 m2 se dá pořídit zhruba za 850000 Kč, což je cena, na kterou se dnes určitě dá v určitých podmínkách dosáhnout.

 

Bydlení ve srubu se tak v posledních letech stává velmi oblíbené a nasvědčuje tomu, že se lidé snaží bydlet ekologicky a lépe.