U nemovitosti je potřeba myslet na kvalitní pojistku. Co je dobré zohlednit?

 

V rámci prevence možným škodám na majetku je využíváno samozřejmě pojištění. Pochopitelně je to z toho důvodu, že vznik řady škod není možno jakkoliv ovlivnit. Při sjednání pojistky je však potřeba brát zejména na zřetel reálné hrozby v dané lokalitě. Jedině tak bude mít pojistná smlouva potřebné parametry pro to, aby byla naše nemovitost dostatečně krytá.

Zvažte možná rizika

Samozřejmě náš majetek si můžeme pojistit pro různé případy. Obvykle se pojišťuje proti živelným katastrofám, ale pochopitelně řada klientů také běžně využívá možnosti pojistit si například vybavení v bytě nebo vybavení v místě pracoviště. Také hodnota věcí v našem domu, bytě nebo na pracovišti může být totiž značná. Však si ostatně představte třeba hodnotu vybavení v takové lékařské ordinaci.

Zároveň je poměrně běžné, že si klienti nepojišťují pouze samotné obyvatelné nemovitosti, ať už se jedná o domy nebo byty v osobním vlastnictví, ale třeba také nemovitosti ve výstavbě. Pojištění nemovitosti pomáhá každopádně za všech okolností řešit svízelné životní situace. Klient se tak ve složité životní etapě neocitne zcela bez prostředků.

S pojištěním získáte také služby

Hovořili jsme o tom, že nejběžněji se lidé pojišťují proti živlům, což jsou u nás typicky třeba povodně. Na druhou stranu každá pojistná smlouva zpravidla zahrnuje automaticky i pojištění na celou řadu dalších rizik. Vyjma toho ale lze s pojištěním také získat třeba:

  • Možnost náhradního ubytování

  • Pomoc od asistenční služby

pojištění nemovitostiS asistenční službou pojišťovny se setkala již řada z nás. Je již běžnou součástí většiny pojistek. Pojišťovna nám zkrátka je schopna nabídnout v tíživé situaci pomoc. Co už je poněkud méně časté, to může být třeba poskytnutí náhradního ubytování. Mnohé pojišťovny nabízejí možnost kalkulace pojištění nemovitosti. Zde máte snadný přístup ke všem informacím online a můžete si sjednat individuální parametry vaší pojistky. Také lze touto cestou dospět ke snadnému uzavření pojistné smlouvy.