Tapety pro příjemnou atmosféru

Chtěli byste se ve svém bytě cítit víc jako doma? Pravděpodobně vám tu chybí otisk vaší vlastní osobnosti. To je snadná pomoc, stačí několik úprav a vaše pokoje budou dýchat úplně jinou atmosférou. Není zapotřebí žádných nákladných změn, někde postačí dokoupit pár doplňků, někde přidat svítidlo, rozhodující slovo však mají stěny. S čistě bílými stěnami toho moc nevymyslíte, jsou příliš strohé, můžete je ale nabarvit nebo použít tapety.

 

Moderní fototapety

 

Tapety jsou v moderních interiérech velmi oblíbené. Někde se hodí vytapetovat celou místnost, jinde je použijete třeba na jednu stěnu. Často se používají fototapety, které mohou sloužit v chodbě k optickému zvětšení prostoru, v ložnici k uklidnění a navození relaxační atmosféry, v obývacím pokoji se potom využívají zejména místo obrazu nebo jiného uměleckého díla.

 

Aplikace tapet je poměrně jednoduchá, některé se lepí speciálními lepidly na zeď, dveře či jiné rovné a hladké povrchy. Rozhodnete-li se pro samolepicí tapety, je jejich použití ještě jednodušší. Ty stačí sejmout z podkladového papíru a umístit na stěnu.

 

Tapety jsou nabízeny v široké škále nejrůznějších motivů. Můžete volit mezi tapetami s dekorativními geometrickými prvky různých barev, s elegantním nádechem, s přírodními motivy, motivy měst, zvířat nebo kreslených postaviček. Stačí zvolit místnost, ve které chcete tapetovat, pak sladit tapetu s nábytkem a celkovým stylem místnosti. Někam se skvěle hodí zámecké tapety, jinde se skvěle vyjímají rustikální skandinávské tapety. Kdo má rád přírodní dekory, určitě nepohrdne dřevěnými a kamennými dekory přírodních tapet. A konečně samozřejmě do dětského pokoje se nejlépe hodí tapety s pohádkovými postavami, zvířátky, vílami nebo dinosaury. Neváhejte, použijte tapety i vy a proměňte váš byt k nepoznání.