Interiér

Zdobíme stěny

Máte-li již postavený dům a jde vám nyní o jeho dokončení, budete se po dokončení hrubé stavby věnovat interiérům. Nejprve je třeba dům kvalitně zasíťovat, je tedy třeba rozvést elektrickou kabeláž a samozřejmě také vodu a topení. Potom lze bez obav stěny oházet a natáhnout omítku.

Protože základní betonovou podlahu už máte, je načase vybrat si finální podlahovou krytinu, kterou budete na podlaze chtít mít. Dalším krokem je malování nebo jiná výsledná úprava stěn pokojů.

Proč zvolit k vytápění krb

Dějiny nás učí, že lidé si dříve potrpěli ne na pohodlí, ale na efektivitu, proto využívali k topení tuhá paliva. Jakým způsobem potom vedli teplo ve svých domovech, to je jiná věc, nicméně už ve starověkých lázních existovaly rozvody teplého vzduchu, které přiváděly horkou páru do lázní a vyvářely tak v podstatě saunu. Na některých zámcích najdete také podlahové topení, ale stále se vytápělo tuhými palivy nejčastěji prostřednictvím krbu nebo kamen. Krby i kamna jsou skvělou možností, jak řešit vytápění téměř v každém interiéru.

Stylové rodinné domy Na Malé Růži

Snili jste vždy o tom, že budete mít vlastní domek s kouskem zahrádky, kam si můžete v létě lehnout, opalovat se a kde postavit dětem pískoviště? Nyní si můžete váš sen splnit. V Praze totiž v současné době vzniká celá řada nových developerských projektů, které vám umožní koupit si vlastní rodinný dům. Rodinné domy Na Malé Růži poskytují výjimečně pohodlné bydlení pro každého jedince, pár i rodinu s dětmi.

Kuchyňské trendy psané v kameni

Chystáte-li se vyměnit kuchyň nebo alespoň pracovní desku, máte spoustu možností, jedním z nejodolnějších materiálů je kámen, speciálně žula. První věc, nad kterou byste měli popřemýšlet, je estetika. Je důležité vybrat pracovní desku, která bude mít vaši oblíbenou barvu, texturu a bude se celkově hodit ke skříňkám v kuchyni. Dále byste měli uvažovat nad tím, jaká pracovní deska v kuchyni bude nejpraktičtější.

Malujeme pokoj – netradiční malířské techniky

Potřebujete vymalovat pokoj, ale nechcete, aby zdi byly jednolité a fádní? Představíme vám netradiční malířské techniky, za pomoci kterých můžete dosáhnout zajímavých efektů.

Tupování

Tupování je jedna ze snadných malířských technik, která ale přináší zajímavý estetický výsledek. Podstatou této techniky je nejprve nanesení první vrstvy barvy, která bude fungovat jako podkladová barva, běžným způsobem, např. válečkem.

Opravujeme nábytek

Také váš interiér by potřeboval trochu modernizace? Jsou některé kouksy nábytku už trochu ošuntělé nebo dokonce rozbité? Spousta nedostatků se dá jednoduše a levně opravit a váš interiér bude znovu vypadat jako nový.

Chraňte starožitný nábytek

O starožitný nábytek je třeba obzvláště pečovat, ovšem chemické přípravky na údržbu starožitného nábytku mohou leckdy nadělat mnohem víc škody než užitku.

2 tipy pro váš interiér

Nezdá se vám váš obývací pokoj už trochu nudný? Nebo vaše chodba? A co teprve ložnice? Oživte trochu svůj interiér novými bytovými doplňky. Udělají parádu (jde především o designové kousky) a ještě provoní celý byt nevtíravou přírodní vůní. Že chcete vědět více? Přečtěte si celý článek.

Není nábytek jako nábytek

Výběr nábytku není vždy jednoduchý, je třeba dodržovat zvolený styl, aby interiér vypadal uceleně, dávejte si pozor také na materiál a celkovou funkčnost každého kusu. Praktický nábytek neplní pouze úlohu, ke které byl původně určen, skutečně praktický nábytek lze využít také třeba jako úložný prostor. Nabídneme vám nyní několik alternativ, které můžete použít i vy u vás doma.

Moderní byty v Kladně

Přemýšlíte, kde by bylo ideální bydlet? Chcete to mít blízko do města, v dosahu veškerou občanskou vybavenost a přitom to mít také kousek do přírody? Ideálním řešením je menší město nebo periferie velkého města. Menší město má své kouzlo, nemusíte se bát pustit děti, aby si hrály venku, zároveň máte na dosah vše, co k životu potřebujete. Vsaďte tedy na pohodlný život v blízkosti přírody a nastěhujte se do Kročehlav.

Obývací pokoj s krbem

Pořídíte-li si krb, zaujímá většinu pozornosti v obývacím pokoji v každém ročním období. Nejvíce však upoutá určitě v zimě, kdy v něm plápolá oheň, praská dřevo a hřeje příjemné teplo. Pokud stejnou krbovou vložku doplníte jinou obestavbou, přizpůsobíte ji snadno stylu místnosti, ve které se nachází, stačí si jen vybrat, jak krb upravit.